Ekonomiczne składowanie opału

Pan Krystian z województwa śląskiego prowadzi skład opału. Poszukiwał alternatywnego i ekonomicznego zadaszenia na węgiel. Oferta firmy Arbena przekonała Inwestora. Pan Krystian zakupił halę łukową Shelterall mając na celu składowanie opału pod halą łukową.

Lekkie hale tunelowe Shelterall pełnią funkcje magazynów na różnorodne produkty, począwszy od płodów rolnych, nawozów, snopków siana, a skończywszy na odpadach i kruszywach. Niezależnie od rodzaju produktu zasada zadaszania pozostaje niezmienna. Na lekki szkielet konstrukcji nakładana jest membrana pokryciowa, która jest wiatroszczelna  i odporna na promieniowanie UV. Konstrukcja montowana jest na zróżnicowanych typach podłoża tj. grunt, podmurówka, beton, kostka brukowa. Prezentowaną halę namiotową posadowiono na prefabrykowanych blokach betonowych, a z jednej strony wykorzystano istniejący mur oporowy.

Ściana z czterech rzędów betonowych bloków wraz z istniejącym murem oporowym bez wątpienia zwiększyła powierzchnię na składowanie opału. W dalszym procesie obróbki zadaszony i zmagazynowany węgiel jest workowany i poprzez sieci handlowe trafia do Klientów indywidualnych. Prezentowana na zdjęciach hala łukowa ma 10 metrów szerokości, 12 metrów długości oraz wysokość równą 6,60 metra (wraz z podmurówką), przęsła w hali rozstawiono dokładnie co 1 metr. W opisywanej realizacji wykorzystano membranę w kolorze szaro-białym, wewnętrzny kolor plandeki doświetlił dodatkowo magazyn na węgiel.

Zapasy węgla należy bez wątpienia zadaszać. Potrzebne jest więc miejsce, które będzie odpowiednio przygotowane na składowanie opału, z suchym podłożem, tak aby ograniczyć do minimum niebezpieczeństwo podciągania wilgoci bezpośrednio z gruntu oraz ochronić zmagazynowany węgiel przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi tj. deszczem, śniegiem, gradem.

Szukasz miejsca na składowanie opału?

Skontaktuj się z nami!
Magazyn na węgiel w hali tunelowej
Składowanie opału w hali tunelowej
Opał zadaszony pod halą tunelową Shelterall
Magazyn opału posadowiony jest na ścianach z bloków betonowych
Zainteresowały Cię nasze hale tunelowe?Skontaktuj się z nami!