Ekonomiczny magazyn na kredę

Działania Inwestora koncentrują się na produkcji nawozu wapiennego oraz granulowanej kredy. Klient postanowił zainwestować w ergonomiczny i ekonomiczny magazyn na kredę i zakupił hale Shelterall. Surowce niezbędne do produkcji wyrobów na bazie kredy Inwestor pozyskuje z własnej kopalni odkrywkowej, gdzie występują jej złoża. Ten miękki, biały surowiec znalazł zastosowanie m.in. w rolnictwie, budownictwie, przemyśle gumowym i farmaceutycznym.

  • Magazyn na kredę
  • szer. 10 m, wys. 4,7 m, dł. 20 m
  • szer. 12 m, wys. 6,75 m, dł. 20 m
  • Beżowy

Zainteresował Cię magazyn na kredę w lekkiej hali Shelterall?

Skontaktuj się z nami!
Magazyn kredy w hali Shelterall (1)
Magazyn kredy w hali Shelterall (2)
Magazyn kredy w hali Shelterall (3)
Magazyn kredy w hali Shelterall (4)

Charakterystyka inwestycji: magazyny na kredę

Kredę, podobnie jak inne materiały sypkie i granulowane, należy przechowywać w suchym miejscu, uniemożliwiającym jej zawilgocenie, jak również przemarzanie. Jako przykład podajemy, iż wapno węglanowe granulowane pod wpływem wody nie zmieni swojego składu chemicznego, ale w znaczący sposób może osłabić strukturę granulek. Dlatego tak ważne są sposoby magazynowania i przechowywania kredy.

Wapna węglanowe stanowią jedno z zastosowań w rolnictwie. Aby móc z nich skorzystać, kreda musi być bardzo dobrze zmielona i czysta. Inwestując w solidny, wysokiej jakości magazyn na kredę Shelterall możemy sprostać wymaganiom niezbędnym do dalszej obróbki tego surowca.

Klient zakupił łącznie trzy hale Shelterall. Dwie z nich mają 10 metrów szerokości, 20 metrów długości i wysokość 4,7 metra (jest to dawny model hali, obecnie tunel o szerokości 10 m ma 5 m wysokości). Trzecia hala ma 12 metrów szerokości, długość 20 metrów i wysokość 6,75 metra. Jedną z hal posadowiono bezpośrednio na gruncie, jako tymczasowe rozwiązanie, zaś pozostałe dwie zostały posadowione na prefabrykowanych betonowych blokach. Na stalowy profil naciągnięto membranę pokryciową w beżowym kolorze. Stabilna konstrukcja oraz wysokiej jakości produkty Shelterall z pewnością pozwolą Inwestorowi na długoletnie użytkowanie hal namiotowych przeznaczonych jako magazyn na kredę.

Po pewnym czasie Inwestor postanowił przenieść jedną z hal i posadowić ją również na blokach betonowych. Z halami Shelterall jest to możliwe! Nasza brygada montażowa sprawnie wykonała zadanie i przeniosła tunel na wybrane miejsce. Ostateczny kształt prezentowanych magazynów na kredę widać na poniższym zdjęciu.

Magazyny na kredę
Magazyn na kredę lub inne kruszywa w lekkiej hali Shelterall?Skontaktuj się z nami!