Hodowla bydła w hali tunelowej

Pan Krystian z województwa śląskiego potrzebował nowej obory, gdyż w dotychczas używanym budynku inwentarskim nie mieścił się już z „młodzieżą”. Cielęta i jałówki postanowił umieścić w hali tunelowej o szerokości 12 m i długości 36 m, odpowiednio wyposażonej i przystosowanej do hodowli bydła.

Opis inwestycji

Tunel został posadowiony na betonowych płytach drogowych. Wzłuż boków hali, po obu stronach zamontowano blachy osłonowe. Ich celem jest ochrona membrany pokryciowej przed uszkodzeniami mechanicznymi. W obu szczytach zamontowano bramy przesuwne typu „obora”, zaś nad nimi umieszczono półksiężyce z siatki przeciwwiatrowej. Zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz obiektu. Co ważne, dzięki przepływowi powietrza górą zwierzęta nie są narażone na przeciąg. Brama posiada również drzwi serwisowe. W części przeznaczonej dla jałówek zastosowano drabiny zatrzaskowe Safety IV firmy Jourdain. W drugiej części – dla cieląt – wykorzystano drabiny stałe skośne.

  • KlientPan Krystian
  • ZastosowanieHodowla bydła mlecznego
  • Model haliszer. 12 m, wys. 6,75, dł. 36 m
  • Kolor membranyzielono-biały
  • WygrodzeniaDrabiny zatrzaskowe Safety IV
Drabiny zatrzaskowe Jourdain

Inwestor przyznaje, że posiadane w innym obiekcie drabiny zatrzaskowe konkurencyjnej firmy nie działały prawidłowo, same się otwierały i przysparzały mu wielu problemów. W związku z tym w gospodarstwie zaczęto łapać krowy ręcznie, jednak takie rozwiązanie zupełnie się nie sprawdziło. Decyzja o zastosowaniu zatrzaskowych drabin paszowych Safety IV nie była łatwa, gdyż pan Krystian obawiał się, czy spełnią one swoje zadanie. Słyszał wiele dobrego o firmie Jourdain, dlatego postanowił zaryzykować. I nie żałuje swojego wyboru! Zwierzęta bardzo szybko się przyzwyczaiły do nowych drabin zatrzaskowych Safety IV. Teraz bez zbędnych nakładów pracy można wykonać czynności związane z inseminacją, zabiegami weterynaryjnymi czy badaniami.

Obora od A do Z

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz się dowiedzieć, czy hodowla bydła w hali tunelowej to rozwiązanie dla Ciebie? Zadzwoń do nas pod numer 177 877 877 lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy do Ciebie.

Firma Arbena zajmuje się kompleksową realizacją obór dla bydła. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko hale tunelowe, doskonałe do hodowli bydła, ale też pełną gamę elementów wyposażenia obór znanej na całym świecie firmy Jourdain. Nasz przedstawiciel handlowy w porozumieniu z Klientem wybierze odpowiedni model hali i zaprojektuje odpowiedni układ drabin paszowych. Wystarczy zadzwonić – ekonomiczna obora dla bydła jest na wyciągnięcie ręki!

Potrzebujesz szybkiej i ekonomicznej obory dla bydła?

Skontaktuj się z nami!