Hodowla bydła w hali tunelowej

Pan Krystian z województwa śląskiego potrzebował nowej obory, gdyż w dotychczas używanym budynku inwentarskim nie mieścił się już z „młodzieżą”. Cielęta i jałówki postanowił umieścić w hali tunelowej o szerokości 12 m i długości 36 m, odpowiednio wyposażonej i przystosowanej do hodowli bydła.

Potrzebujesz szybkiej i ekonomicznej obory dla bydła?Skontaktuj się z nami!
Opis inwestycji

Tunel został posadowiony na betonowych płytach drogowych. Wzłuż boków hali, po obu stronach zamontowano blachy osłonowe. Ich celem jest ochrona membrany pokryciowej przed uszkodzeniami mechanicznymi. W obu szczytach zamontowano bramy przesuwne typu „obora”, zaś nad nimi umieszczono półksiężyce z siatki przeciwwiatrowej. Zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz obiektu. Co ważne, dzięki przepływowi powietrza górą zwierzęta nie są narażone na przeciąg. Brama posiada również drzwi serwisowe. W części przeznaczonej dla jałówek zastosowano drabiny zatrzaskowe Safety IV firmy Jourdain. W drugiej części – dla cieląt – wykorzystano drabiny stałe skośne.

  • KlientPan Krystian
  • ZastosowanieHodowla bydła mlecznego
  • Model haliszer. 12 m, wys. 6,75, dł. 36 m
  • Kolor membranyzielono-biały
  • WygrodzeniaDrabiny zatrzaskowe Safety IV
Drabiny zatrzaskowe Jourdain

Inwestor przyznaje, że posiadane w innym obiekcie drabiny zatrzaskowe konkurencyjnej firmy nie działały prawidłowo, same się otwierały i przysparzały mu wielu problemów. W związku z tym w gospodarstwie zaczęto łapać krowy ręcznie, jednak takie rozwiązanie zupełnie się nie sprawdziło. Decyzja o zastosowaniu zatrzaskowych drabin paszowych Safety IV nie była łatwa, gdyż pan Krystian obawiał się, czy spełnią one swoje zadanie. Słyszał wiele dobrego o firmie Jourdain, dlatego postanowił zaryzykować. I nie żałuje swojego wyboru! Zwierzęta bardzo szybko się przyzwyczaiły do nowych drabin zatrzaskowych Safety IV. Teraz bez zbędnych nakładów pracy można wykonać czynności związane z inseminacją, zabiegami weterynaryjnymi czy badaniami.

Obora od A do Z

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz się dowiedzieć, czy hodowla bydła w hali tunelowej to rozwiązanie dla Ciebie? Zadzwoń do nas pod numer 573 000 848 lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy do Ciebie.

Firma Arbena zajmuje się kompleksową realizacją obór dla bydła. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko hale tunelowe, doskonałe do hodowli bydła, ale też pełną gamę elementów wyposażenia obór znanej na całym świecie firmy Jourdain. Nasz przedstawiciel handlowy w porozumieniu z Klientem wybierze odpowiedni model hali i zaprojektuje odpowiedni układ drabin paszowych. Wystarczy zadzwonić – ekonomiczna obora dla bydła jest na wyciągnięcie ręki!

Potrzebujesz szybkiej i ekonomicznej obory dla bydła?Skontaktuj się z nami!