Komfortowe materace
dla zdrowia i wydajności krów

W naszej ofercie od kilku miesięcy dostępne są materace dla krów kanadyjskiej firmy PROMAT.
Chcesz dowiedzieć się więcej o materacach dla bydła?Skontaktuj się z nami!
Pierwsza inwestycja

Na początku tego roku u pana Andrzeja z województwa podlaskiego zrealizowaliśmy pierwszą inwestycję, na którą składało się wyposażenie istniejącego budynku hodowlanego w materace Pasture Mat™ oraz komplet wygrodzeń dla bydła mlecznego. Na zdjęciach przedstawiamy poszczególne etapy montażu oraz końcowy efekt prac. Zanim jednak przystąpimy do opisu inwestycji, zachęcamy do zapoznania się z krótkim artykułem tłumaczącym, dlaczego zapewnienie krowom komfortowych legowisk jest tak ważne i… OPŁACALNE!

Bardzo ważnym czynnikiem w gospodarstwach produkujących mleko jest zapewnienie krowom komfortowych legowisk. Tylko wygodne i czyste legowiska przyczyniają się do zachowania zdrowotności stada. Ich powierzchnia wpływa bowiem na występowanie u krów chorób wymion i kończyn. W celu zapewnienia wysokiej wydajności krowy powinny spędzać na legowisku nawet 12-14 godzin dziennie. To podczas leżenia możemy zaobserwować znaczny wzrost przepływu krwi do wymienia (nawet o 30%) oraz lepsze, dłuższe przeżuwanie pobranej wcześniej paszy. Czynniki te mają ogromny wpływ na wydajność mleczną. Krowa leżąc na legowisku odciąża kończyny, skraca ich kontakt z obornikiem i gnojowicą oraz suszy racice w naturalny sposób, a to z kolei skutkuje zmniejszeniem przypadków schorzeń racic w stadzie.

Chcąc zadbać o dobrostan swoich zwierząt Pan Andrzej, hodowca bydła z Podlasia, postawił na rozwiązanie proponowane przez naszą Firmę. Urządzając strefę wypoczynku dla krów zdecydował się na materace legowiskowe Pasture Mat™ firmy PROMAT, podobnie jak hodowcy bydła z ponad 50 krajów. Materace Pasture Mat™ odwzorowują naturalne stanowisko pastwiskowe. Dzięki piance z efektem pamięci o optymalnej gęstości i wysokiej wytrzymałości, ułożonej na wierzchu materaca wypełnionego ścinkami gumowymi, takie legowiska zapewniają krowom niezrównany poziom miękkości i komfortu. Materac redukuje również częstość występowania obrzmień stawu skokowego, gdyż zapewnia stabilne podparcie możliwiające zwierzęciu łatwe przyjmowanie pozycji leżącej i podnoszenie się z niej. Okrycie wierzchnie ze złotego wosku CS sprawia, że całość jest łatwa do czyszczenia, co pomaga w zachowaniu higienicznych warunków na legowiskach. Pasture Mat™ to najbardziej sprawdzony produkt w branży. Już ponad 3 miliony krów na całym świecie korzysta z tych materacy, które poprzez zwiększenie komfortu zwierząt poprawiają produktywność i rentowność gospodarstw.

Chcesz zainwestować w materace dla bydła?Skontaktuj się z nami!