Kompleksowa obora dla bydła

Jedną z kompleksowych realizacji obory dla bydła w wykonaniu firmy Arbena jest inwestycja pana Romana z województwa kujawsko-pomorskiego.

Zainteresowały Cię nasze hale tunelowe?Skontaktuj się z nami!
Charakterystyka obiektu hodowlanego

Opisywany obiekt hodowlany został posadowiony na ścianie z bloków betonowych o wysokości 1,80 m. Dzięki zastosowaniu izolacji z wełny mineralnej oraz specjalnych izolowanych bram przesuwnych udało się wyeliminować efekt skraplania pary wodnej wewnątrz hali. Stół paszowy o szerokości niemal 3,50 m został podwyższony o 60 cm względem części ściółkowej. Dzięki posadowieniu hali na blokach betonowych paszowóz może swobodnie wjechać do obiektu – w odległości 50 cm od ściany wysokość wynosi już 3,40 m. Obornik wygarniany jest turem raz na dwa tygodnie.

  • KlientPan Roman
  • ZastosowanieHodowla bydła mięsnego
  • Model haliszer. 10 m, dł. 20 m, wys. 6,80 m z podmurówką
  • Wygrodzenia Jourdainpotrójne rury karkowe dla opasów, modułowe drabiny skośne
Wykorzystanie możliwości Jourdain

Część ściółkowa podzielona jest na 3 kojce dla różnych grup wiekowych bydła mięsnego. Docelowo w hali ma się znajdować 35 osobników. W pierwszym kojcu znajdują się dorosłe zwierzęta. Tutaj rura karkowa została ustawiona w pozycji uniesionej, by większe osobniki mogły się pod nią swobodnie zmieścić. W środkowym kojcu znajduje się „młodzież”: rura karkowa została zamocowana na niższym poziomie. W kojcu dla cielaków zastosowano drabinę paszową skośną z możliwością regulacji szerokości otworu na łeb – dzięki temu, gdy zwierzęta podrosną, prześwit będzie można odpowiednio rozszerzyć. Te innowacyjne rozwiązania sprawiają, że oferowane przez nas wygrodzenia firmy Jourdain cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Zainteresowała Cię nasza obora dla opasów?

Skontaktuj się z nami!