Magazyn zbożowy
i owczarnia

W opisywanym gospodarstwie z województwa warmińsko-mazurskiego znajdują się dwie hale tunelowe o szerokości 10 m, wysokości 5 m i długości 30 m. W pierwszej magazynowane jest zboże, zaś druga sprawdza się jako ekonomiczna owczarnia.

Zainteresowały Cię nasze hale tunelowe?Skontaktuj się z nami!
Charakterystyka magazynu zbożowego

Pierwszy obiekt, w który zainwestował Pan Kazimierz, sprawdził się doskonale jako magazyn zbożowy. Inwestor zamknął tunel szczytami z blachy i założył w hali drzwi rozwierne na zawiasach, zaś nad drzwiami zdecydował się na zastosowanie półksiężyca z siatki przeciwwiatrowej. Opcja ta wpływa na odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz hali, co jest szczególnie istotne w przypadku magazynowania zboża.

  • KlientPan Kazimierz
  • ZastosowanieMagazyn zbożowy
  • Model haliszer. 10 m, wys. 5, dł. 30 m
  • Kolor membranyzielono-biały
Szybka w realizacji owczarnia

Po jakimś czasie Pan Kazimierz stwierdził, że przydałaby mu się ekonomiczna i szybka w realizacji owczarnia. Zachęcony pozytywnym doświadczeniem ze wcześniejszą halą, podjął decyzję o zakupie drugiego tunelu.

Aby owczarnia prawidłowo pełniła swoją funkcję, w hali należało zastosować kilka opcji. Pierwszą z nich jest wykonanie izolacji o grubości 8 cm. W zamkniętych szczytach zastosowano drzwi rozwierne, wykonane z blachy. W drzwiach znajdują się okna z poliwęglanu, które zapewniają naturalny dopływ światła. Od góry w szczytach umieszczono półksiężyce z siatki przeciwwiatrowej, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Dzięki takim rozwiązaniom został wyeliminowany efekt skraplania. Co równie istotne, latem wewnątrz hali jest chłodniej, zaś zimą cieplej niż na zewnątrz.

Wszystko to sprawia, że owczarnia w hali tunelowej doskonale spełnia swoje zadanie i jest atrakcyjną i szybką w realizacji alternatywą dla tradycyjnych obiektów hodowlanych.

Jestem bardzo zadowolony z realizacji hal tunelowych oraz z obsługi przez firmę Arbena. Obydwie hale doskonale sprawdzają się w moim gospodarstwie do przeróżnych zastosowań rolniczych. Według mnie jest to bardzo funkcjonalne i solidne rozwiązanie, które posłuży mi na lata.

Kazimierz Iwaszko (na zdjęciu poniżej)

Potrzebny Ci magazyn zbożowy lub owczarnia?

Skontaktuj się z nami!