Materace
PASTURE MAT™
od firmy Promat
- w tradycyjnej oborze

W tym artykule prezentujemy matę Pasture Mat™ od Promat - jedną z propozycji materaców legowiskowych dla krów.

Sprawdź szczegóły poniżej!

Montaż Pasture Mat™

Kolejna realizacja za nami. Tym razem materace legowiskowe dla krów mlecznych firmy PROMAT montowaliśmy u naszego stałego Klienta. Pan Roman posiada dwie hale tunelowe ARBENA. Teraz zdecydował się doposażyć oborę w materace Pasture Mat™ od Promat.

W naszej ofercie posiadamy różne rodzaje materacy dla krów: Pack Mat, Comfort Mat i prezentowany Pasture Mat™, który odwzorowuje naturalne stanowisko pastwiskowe, a użyta w nim pianka z efektem pamięci zapewnia komfort i optymalny poziom miękkości.

Na zdjęciach przedstawiamy poszczególne etapy montażu oraz efekt końcowy. Finalnie zamontowaliśmy materace o łącznej długości 45m!

Promat Pasture Mat
Promat Pasture Mat

W celu zapewnienia wysokiej wydajności, krowy powinny spędzać na legowisku nawet 12-14 godzin dziennie. To podczas leżenia możemy zaobserwować znaczny wzrost przepływu krwi do wymienia (nawet o 30%) oraz lepsze, dłuższe przeżuwanie pobranej wcześniej paszy. Czynniki te mają ogromny wpływ na wydajność mleczną.

Pan Roman, hodowca bydła z Wielkopolski, zainwestował w materace legowiskowe Pasture Mat™ firmy PROMAT, które posiadamy w stałej ofercie.

Zaczęliśmy od przygotowania podłoża, a następnie zamontowaliśmy części składowe materaca: podkładkę z granulatem z gumy, piankę poliuretanową o optymalnej gęstości i wysokiej wytrzymałości. Całość okryliśmy jednym z dostępnych materiałów wierzchnich. Klient zdecydował się na pokryty antyalergicznym i wodoodpornym lateksem materiał HRC z polipropylenu.

 

WIĘCEJ O FIRMIE PROMAT

Producent materacy legowiskowych dostarcza komfortowe produkty z jednolitą powierzchnią bez szwów łączących i z nawierzchnią, która jest przyjazna dla skóry krów. Ponadto, legowiska Promat odwzorowują naturalne stanowisko pastwiskowe, zapewniają optymalną miękkość oraz stabilne podparcie dla kończyn podczas siadania i wstawania. Materac legowiskowy firmy Promat jest łatwy do czyszczenia, co w rezultacie pomaga utrzymać higieniczne warunki bytowania zwierząt.

Chcesz dowiedzieć się więcej o materacach dla bydła?Skontaktuj się z nami!
Promat Pasture Mat
Promat Pasture Mat
Chcesz zainwestować w materace legowiskowe dla bydła?Skontaktuj się z nami!
Pasture Mat Promat dla krów
Promat Pasture Mat materace legowiskowe dla krów
Indywidualne podejście = projekt skrojony pod Twoje potrzeby!

Jesteś hodowcą bydła? Planujesz podobną inwestycję? Zadzwoń do nas pod numer 573 000 848 lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie pytania.