Nowoczesna obora dla bydła

Pan Kazimierz z woj. podlaskiego postanowił zainwestować w nowoczesną oborę. Koszt inwestycji dla obiektów inwentarskich budowanych techniką tradycyjną znacznie przekraczał zakładany przez Inwestora budżet. Dlatego Pan Kazimierz zdecydował się na zakup lekkiej hali tunelowej z przeznaczeniem jej jako oborę.

Lekka hala namiotowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich hodowców, którym zależy na zwiększeniu zadaszonej przestrzeni w gospodarstwie, w możliwie krótkim czasie, dlatego często wybierają oni nasze tunele namiotowe.

Zainteresowała Cię nasza nowoczesna obora?

Skontaktuj się z nami!

Hala namiotowa
jako nowoczesna obora

Klienta przekonała oferta firmy Arbena. Z pewnością decydujące dla Inwestora były optymalne warunki cenowe oraz szybkość realizacji inwestycji. Nowoczesne obory dla krów oparte na łukowej konstrukcji pozwalają na bezkolizyjne wydzielenie powierzchni dla zwierząt z zachowaniem podziału na wiek oraz behawior zwierząt. Decydując się na lekki tunel Shelterall pełniący funkcję nowoczesnej obory możemy mieć pewność, że użyte w nim materiały tj. stal ocynkowana ogniowo i odporna na promieniowanie UV, a także przeciwwietrzna membrana pokryciowa pozwolą Inwestorowi na długie lata użytkowania.

  • ZastosowanieNowoczesna obora dla bydła
  • Model haliszer. 12 m, wys. 6,45 + mur, dł. 30 m
  • Kolor membranyszaro-biały
  • Izolacja termicznawełna mineralna
  • Szczytybramy rozsuwane z płyty warstwowej + poliwęglan
Nowoczesna obora (3)
Nowoczesna obora (2)

Szybka w realizacji obora

Hala łukowa Shelterall została wykorzystana jako nowoczesna obora dla bydła mlecznego utrzymywanego uwięziowo. Stół paszowy znajduje się pośrodku hali. Godnym uwagi jest fakt, że brak podpór w tunelu pozwala dodatkowo zoptymalizować przestrzeń w oborze. Do odprowadzania odchodów zastosowano mechaniczne zgarniacze i umieszczono je wzdłuż hali. Widoczne na zdjęciach  przewody rurowe transportują mleko do zbiornika znajdującego się poza halą.

Łukowy szkielet został docieplony wełną mineralną, która w połączeniu z pokryciem odporną membraną PCV sprawdza się zdecydowanie lepiej niż ocieplanie natryskowe. To dlatego, że izolacja natryskowa nie jest elastyczna, a po wyschnięciu staje się sztywna, co pod wpływem naprężeń może powodować pęknięcia.

Nowoczesna obora (5)
Nowoczesna obora (4)

Pomysłowe szczyty

W opisywanej realizacji hala jest posadowiona na murze, a wewnątrz obory Pan Kazimierz użył zielonej bezpiecznej farby emulsyjnej. Prace budowlane oraz wygrodzenia Inwestor wykonał we własnym zakresie. Szczyty hali wykonano z płyty warstwowej w części dolnej (z bramami rozsuwanymi), oraz z poliwęglanu w części górnej. Bez wątpienia takie połączenie zapewnia z jednej strony utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz obiektu dzięki płycie warstwowej, zaś z drugiej – optymalne doświetlenie dzięki zastosowaniu poliwęglanu w części górnej. Ponadto, nietypowym rozwiązaniem zaproponowanym przez naszą brygadę montażową jest małe uchylne okienko umieszczone w szczycie hali, które pełni rolę nawiewnika i wentyluje pomieszczenie. Po obu stronach hali zastosowano rozsuwane drzwi główne oraz mniejsze rozsuwane drzwi boczne.

Nowoczesna obora (7)
Taka obora dla bydła to inwestycja na lata!

Potrzebna ci szybka
i nowoczesna obora dla bydła?

Skontaktuj się z nami!