Chów ptactwa wodnego w hali tunelowej

Pan Krzysztof z województwa mazowieckiego zajmuje się hodowlą kaczek i gęsi. Pod koniec 2017 roku postanowił zainwestować w oferowane przez firmę Arbena hale i wykorzystując je jako obiekt hodowlany zwiększyć produkcję drobiu.

Zainteresowały Cię nasze hale tunelowe?Skontaktuj się z nami!
Charakterystyka obiektu hodowlanego

Pierwszy obiekt, który został postawiony w gospodarstwie pana Krzysztofa, miał 10 m szerokości i 40 m długości. Membrana pokryciowa została od wewnątrz pokryta grubą warstwą wełny mineralnej pełniącej w obiekcie funkcję izolacyjną. Dzięki temu hodowla jest możliwa przez cały rok. W dolnej części łuków zamontowano na całej długości blachy osłonowe o wysokości 0,9 m. Chronią one poszycie obiektu przed uszkodzeniami mechanicznymi. W kalenicy zastosowano również wzmocnienia krzyżowe, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo podczas hodowli. W szczytach z płyty warstwowej umieszczono wentylatory, w jednym ze szczytów zamontowana jest również nagrzewnica. Brama rozwierna umożliwia swobodny dostęp do wnętrza hali. Dodatkowe okienko uchylne nad bramą doświetla wnętrze oraz pełni funkcję wentylacyjną. Inwestycja okazała się dużym sukcesem, o czym świadczy fakt, że w sierpniu zeszłego roku zostało podpisane zamówienie na kolejny obiekt, tym razem o długości aż 60 m.

  • KlientPan Krzysztof
  • ZastosowanieChów drobiu
  • Model haliszer. 10 m, wys. 5, dł. 40 m
  • Kolor membranyszaro-biały
  • Opcjeblachy osłonowe, szczyty ciepłe z bramami
Uniwersalny obiekt hodowlany

Zdjęcia przedstawiają opisywane elementy inwestycji. Pierwsze fotografie były wykonywane, gdy w obiekcie znajdowały się gęsi. Parę miesięcy później nasz przedstawiciel odwiedzając Pana Krzysztofa w hali zastał… kaczki! Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Klienta, wewnątrz było wtedy 3400 sztuk drobiu, a mogłoby się zmieścić jeszcze więcej. Jako ciekawostkę dodamy jeszcze, że inni Klienci z powodzeniem wykorzystują nasze tunele również jako kurnik!

Potrzebny Ci obiekt do hodowli ptactwa wodnego?

Skontaktuj się z nami!