Wiata na maszyny i bele słomy pod kontrolą Shelterall!

Aby zachować wysoką jakość słomy w belach warto zapewnić jej zadaszenie. Bele słomy przechowywane pod gołym niebem narażone są na czynniki atmosferyczne, co powoduje spadek jakości słomy oraz niesie ryzyko jej zawilgocenia i pokrycia pleśnią. Podobnie jest w przypadku maszyn i urządzeń rolniczych, które również podlegają procesowi niszczenia pod wpływem warunków pogodowych. Ekonomicznym sposobem na zadaszenie bel siana i słomy oraz garażowania pojazdów jest wykorzystanie hali Shelterall jako lekka wiata na maszyny i bele słomy.

Zainteresowała Cię lekka wiata na maszyny, a może potrzebujesz zadaszenia na bele siana?Skontaktuj się z naszą firmą!
Wiata na maszyny i bele słomy (2)
Wiata rolnicza Shelterall
Wiata na maszyny i bele siana - charakterystyka inwestycji

Łukowa konstrukcja wiaty na maszyny i bele siana wykonana jest ze stali ocynkowanej. Z kolei membrana pokryciowa wykonana jest z powlekanego PCV i jest odporna na działanie promieniowania UV. Wielkość hal Shelterall jest bardzo zróżnicowana. Hale o szerokości do 15 metrów złożone są z ocynkowanych, pojedynczych owalnych profili, zaś po przekroczeniu 15 metrów szerokości konstrukcja hali oparta jest na kratownicy. Segmentowa budowa sprawia, że długość hal jest praktycznie nieograniczona, pozwala też na ich łatwą rozbudowę.

Pan Leszek zakupił halę 10 metrów szerokości, 30 metrów długości oraz 5 metrów wysokości + wysokość murka. W opisywanej realizacji zastosowano dłuższą plandekę. Dzięki opatentowanemu systemowi mocowania za pomocą tzw. klipsa możliwe jest łatwe naciąganie i wygładzenie powierzchni pokrycia. Klient we własnym zakresie wykonał posadzkę i mur. Po stronie firmy Arbena było posadowienie hali oraz przygotowanie i montaż dodatkowego wyposażenia. W hali zastosowano izolację, która niewątpliwie sprawdzi się przy zmianie sposobu wykorzystania hali z wiaty na maszyny i bele siana na oborę. Membrana pokryciowa posiada atest trudnopalności B1/M2, co jest szczególnie istotne właśnie w przypadku zastosowania izolacji z wełny mineralnej. W opcjach dodatkowych Klient zlecił również montaż szczytów z blachy z bramami przesuwnymi. Nad bramami zastosowano ponadto półksiężyce z siatek przeciwwiatrowych, które doskonale sprawdzają się niezależnie od pory roku. Latem wentylują tunel, a zimą przeciwdziałają nawiewaniu śniegu.

W środku wiaty na maszyny i bele siana użyto blach zabezpieczających wewnętrzną stronę poszycia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ten zabieg pozwala na wzmocnienie burt hali. Dzięki temu z łatwością będzie można zmienić wykorzystanie tunelu m.in. jako magazyn materiałów sypkich czy oborę.

  • KlientPan Leszek
  • ZastosowanieWiata na maszyny i bele siana
  • Model haliszer. 10 m, wys. 5, dł. 30 m
  • Kolor membranyszaro-biały
  • Opcjeblachy zabezpieczające
  • Szczytyblacha + poliwęglan + siatka przeciwwiatrowa, bramy przesuwne
Wiata na maszyny z bramą przesuwną typu obora (4)
Szczyt garażu dla maszyn Shelterall z blachy, poliwęglanu i siatki przeciwwietrznej
Realizacja prezentuje się bardzo estetycznie, przesuwne drzwi wraz z membraną pokryciową są w jednolitym szarym kolorze. Godne uwagi są elementy z poliwęglanu, które zostały zamontowane w górnej części drzwi. Zabieg ten pozwolił na doświetlenie wnętrza hali.
Wiata na sprzęty rolnicze (6)
Wiata na sprzęty rolnicze (7)
Wiata rolnicza to ważny obiekt w gospodarstwie rolnym

W każdym gospodarstwie rolnym znajduje się wiele sprzętów i maszyn, które wymagają garażowania, dlatego wiata na maszyny Shelterall to strzał w dziesiątkę! Zadzwoń do nas pod numer 573 000 848 lub wypełnij formularz kontaktowy, a my oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie pytania.

Wiata na maszyny (9)
Blachy zabezpieczające poszycie hali tunelowej (8)
Hale Shelterall to jeszcze większe możliwości magazynowania!Skontaktuj się z nami!