Zadaszenie na odpady

Zadaszenie na odpady wymaga określonej funkcjonalności, a jego budowa to zwykle duże przedsięwzięcie czasowe i kosztowe. Dlatego firma ARBENA stawia na wysokiej jakości materiały oraz sprawdzone w branży odpadowej łukowe zadaszenia. Technologia Shelterall pozwala na posadowienie hali w bardzo krótkim czasie. Co więcej, nakład finansowy w przypadku budowy naszej hali na odpady jest mniejszy niż dla tradycyjnych budynków i wiat. Zapraszamy do zapoznania się z realizacją dla PUIK w Sokołowie Podlaskim, który wykorzystał tunelowe zadaszenie na opady m.in. z tektury, tworzyw sztucznych, szkła oraz produktów magazynowanych bezpośrednio w kontenerach.

Zadaszenie na odpady, a może magazyn na surowce wtórne?

Skontaktuj się z naszą firmą!

Charakterystyka inwestycji

Naszym celem jako dystrybutora nowoczesnych hal namiotowych Shelterall przeznaczonych dla przemysłu jest maksymalizacja procesów biznesowych Klientów poprzez jak najbardziej ergonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dlatego podczas projektowania hali uwzględniamy wszystkie istotne czynniki, m.in. kubaturę obiektu, parametry obciążeniowe oraz wiatrowe. Ponadto używane przez naszą Firmę ocynkowane elementy konstrukcji są wyjątkowo trwałe i nie wymagają konserwacji powłoki antykorozyjnej. Tak przygotowany produkt jest w stanie służyć przez wiele lat.

Nasz Klient PUIK Sp. z o.o. w Sokołowie Podlaskim zamówił trzy hale namiotowe Shelterall i przeznaczył je jako zadaszenie na odpady. Inwestor zdecydował się na model o konstrukcji stalowej z profili owalnych OV130 ze stali o wysokiej granicy plastyczności. To model hali o szerokości 10 m i wysokości 5,40 m. Modele o profilu OV130 często wykorzystywane są w branży recyklingowej i przemysłowej ze względu na jeszcze większą wytrzymałość i solidność konstrukcji. Dla zainteresowanych warto dodać, że w ofercie posiadamy również hale na profilu OV130 o szerokości 12m oraz 15m.

  • KlientPrzedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych w Sokołowie Podlaskim
  • ZastosowanieZadaszenie na odpady
  • Model haliszer. 10 m, dł. 10 m, wys. 5,4 m + ściana z bloków
  • Konstrukcjastal o wysokiej granicy plastyczności, profil OV130
  • Opcjerynna wewnętrzna RICHEL
  • Kolor membranyzielono-biały
zadaszenie na odpady PUIK (2)
zadaszenie na odpady PUIK (3)

Dbamy o szczegóły!

3 hale o szerokości 10 metrów, długości 10 metrów i wysokości równej 5,4 metra posadowiono równolegle na ścianach z prefabrykatów typu lego. Przęsła w hali rozmieszczono co 2 metry. Co istotne, pomiędzy tunelami zastosowano system rynnowy. Zapewnia on prawidłowy odbiór wody i jest estetycznym uzupełnieniem nowoczesnego zadaszenia na odpady Shelterall. Dopełnieniem realizacji jest półksiężyc z logo Klienta w środkowej hali oraz dwa białe półksiężyce w szczytach dwóch zewnętrznych hal. Półksiężyce z siatki przeciwwietrznej chronią wnętrze obiektu między innymi przed opadami atmosferycznymi. Co ważne, w zadaszeniu na opady Shelterall nie występują ściany nośne ani podpory. Dlatego prace związane z załadunkiem odbywają się praktycznie bezkolizyjnie. Wysokie sklepienie umożliwia stałą wentylację, co jest kluczowe w przypadku wykorzystania hali tunelowej jako zadaszenie na odpady czy wiata na surowce wtórne. Tak zrealizowana inwestycja pełni funkcję Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Zadaszone zostały zarówno odpady luzem, jak i te znajdujące się bezpośrednio w kontenerach.

zadaszenie na odpady PUIK (4)
zadaszenie na odpady PUIK (5)
zadaszenie na odpady PUIK (8)
zadaszenie na odpady PUIK (9)

Klient był bardzo zadowolony ze współpracy z firmą ARBENA. Bardzo pozytywnie odniósł się do kontaktu i współpracy z pracownikami Firmy, jak również do wysokiej jakości pracy brygady montażowej.

zadaszenie na odpady PUIK (1)
zadaszenie na odpady PUIK (6)
zadaszenie na odpady PUIK (7)

Poszukujesz ekonomicznej alternatywy dla zadaszania i magazynowania odpadów?

Skontaktuj się z nami!