Zadaszenie odpadów
w hali Shelterall

Magazyny dla branży recyklingowej od firmy Arbena to idealne zadaszenie odpadów belowanych lub odpadów luzem. Tym razem zaufała nam Polska Korporacja Recyklingu decydując się na nasze niezawodne magazyny na odpady.
Zainteresował Cię magazyn na surowce wtórne?Skontaktuj się z nami!

O inwestorze:
Polska Korporacja Recyklingu

Polska Korporacja Recyklingu (PKR) działa w regionie, który obejmuje całe województwo lubelskie, podkarpackie oraz podlaskie, część województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Na wspomnianym obszarze jest największym zakładem przetwarzania ZSEiE, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. PKR odbiera elektrośmieci z zakładów przemysłowych, sklepów RTV/AGD, szkół, organizacji pożytku publicznego, a nawet klasztorów czy zgromadzeń zakonnych np. organizując zbiórki na studnie w Czadzie. PKR prowadzi odzysk surowców wtórnych (plastik, metal) oraz gazów (freon). Produkty, które wytwarza firma podczas wieloetapowego przetwarzania ZSEiE to polistyren, polipropylen, polipropylen talkowany i ABS. Drugie życie wymienionych tworzyw sztucznych odnaleźć możemy m.in. w obudowach sprzętu RTV/AGD, częściach samochodowych oraz wielu produktach codziennego użytku.

Zadaszenie odpadow w hali Shelterall 2
Zadaszenie odpadow w hali Shelterall 3

Opis inwestycji:
magazyny odpadów

W ostatnim czasie Polska Korporacja Recyklingu stawia na rozwój firmy i prowadzi szereg inwestycji. PKR pozyskała dodatkowe tereny, aby uruchomić na nich nowy zakład produkcyjny. W planie inwestycyjnym znalazło się również miejsce dla hal tunelowych Shelterall dystrybuowanych przez firmę Arbena. Na placu o wymiarach ok 50×100 m, przy jego granicach, stanęło 9 łukowych hal Shelterall o następujących wymiarach: 7 hal o szerokości 10 m i 12 m długości, 2 hale o szerokości 10 m i 10 metrach długości. Dodatkowo, w trakcie realizacji są kolejne dwie hale o szerokości 12 m i długości 24 m.

Lekkie hale Shelterall, które będą służyć tutaj jako zadaszenie odpadów, oparte są na konstrukcji złożonej z pojedynczych owalnych profili (OV130). Łukowy szkielet montowany jest bezpośrednio na prefabrykowanych blokach betonowych. Konstrukcja odpowiada polskim i europejskim normom budowlanym (tzw. Eurokody). W całości wykonana jest ze stali ocynkowanej ogniowo, która charakteryzuje się zwiększonym okresem ochrony oraz wysoką odpornością na tarcia czy uderzenia. Na profile łukowej konstrukcji naciągnięto membranę pokryciową w kolorze szaro-białym. Pokrycie jest wiatroszczelne, odporne na promieniowanie UV i objęte 10-letnią gwarancją. W prezentowanych halach szczyty tylne zostały zamknięte membraną pokryciową, którą równomiernie rozłożono na tunelowej konstrukcji i wygładzono poprzez użycie listew mocujących. Inwestycja została zrealizowana kompleksowo przez firmę Arbena, począwszy od przygotowania projektów i wymogów dokumentacyjnych, po dostawę i montaż tuneli w miejscu docelowym. Hale Shelterall będą służyły jako magazyny odpadów na różnym etapie przetworzenia.

Zadaszenie odpadow w hali Shelterall 4
Zadaszenie odpadow w hali Shelterall 5

Realizacja: sukces!

Pomimo tego, że inwestycja prowadzona była w bardzo trudnych i niesprzyjających warunkach atmosferycznych (mróz -19°C oraz silny wiatr w porywach nawet do 70km/h), została ukończona zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Brygada montażowa firmy ARBENA zyskała uznanie Inwestora, co znalazło odzwierciedlenie w  Referencjach udzielonych naszej firmie.

Podczas tej realizacji firma ARBENA wykonała na zlecenie Klienta: dostawę i montaż aż 11 lekkich hal tunelowych Shleterall. W prezentowanym materiale redakcyjnym przedstawiamy Państwu pierwszą sesję przemysłową prezentującą 9 tuneli Shelterall. Niebawem wrócimy do Państwa z kolejną odsłoną tej realizacji, gdzie na rozległym terenie Polskiej Korporacji Recyklingu  – zagości halowo-mistrzowska 11-stka.

Teraz Ty!

Potrzebne Ci zadaszenie boksów z odpadami? Zadzwoń pod numer 573 000 848 lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca handlowy skontaktuje się z Tobą.