Pytania

Poniżej zamieściliśmy najczęstsze pytania dotyczące oferowanych przez firmę Arbena hal tunelowych Shelterall. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zawarte odpowiedzi były w pełni satysfakcjonujące. Aby poznać odpowiedź na pytanie po prostu na nie kliknij. Oczywiście w każdej chwili zachęcamy do kontaktu z nami przez formularz kontaktowy, email lub telefon – nasi specjaliści są gotowi do rozmowy w każdej chwili!

Ile czasu trwa montaż hali?
Jesteśmy w stanie zmontować do 400 m2 dziennie, w zależności od modelu.
Czy transport hali jest wliczony w cenę?
Tak, hala zostaje dostarczona do naszych klientów na koszt firmy.
Czy montaż hali jest wliczony w cenę?
Koszt montażu hali nie jest wliczony w cenę, natomiast każdemu klientowi przysługuje bezpłatne doradztwo techniczne na czas montażu hali.
Jaka jest różnica między halą namiotową a halą tunelową?

Hala tunelowa (lub hala namiotowa łukowa) to ulepszony rodzaj tradycyjnej hali namiotowej o prostych ścianach bocznych i dwuspadowym dachu. Hala namiotowa w konstrukcji łukowej, dzięki opływowemu kształtowi, jest bardziej odporna na działanie wiatru. Dodatkowo, w przeciwieństwie do tradycyjnej hali namiotowej, na dachu hali tunelowej nie zalega śnieg. Kolejnym atutem konstrukcji tunelowych jest fakt, że przykrycie dużego obiektu (do 400 m2) może być wykonane przy pomocy jednolitej plandeki. W hali namiotowej, między dachem a ścianami bocznymi występują łączenia, na których z czasem pojawiają się przetarcia w poszyciu zewnętrznym.

Halę łukową można izolować przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów izolacyjnych, jak na przykład wełna mineralna. Przy hali namiotowej jest to bardzo utrudnione, ponieważ izolacja z czasem zsuwa się, powodując powstawanie mostów termicznych.

Jeśli nadal nie są Państwo przekonani, prosimy o kontakt, z przyjemnością opowiemy Państwu osobiście o różnicach między halą namiotową tunelową, a tradycyjną halą namiotową z dwuspadowym dachem.

Czy hala jest odporna na obciążenia wiatrowe?
Oczywiście, hale spełniają normy budowlane w zakresie obciążeń wiatrowych. Hala, której montaż został poprawnie wykonany, jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, w tym także na wiatr. Niemniej, zalecamy naszym klientom ubezpieczenie obiektu od katastrof, huraganu itd.
Czy jest możliwe, żeby została postawiona hala bez pozwolenia budowlanego?
W niektórych przypadkach postawienie hali nie wymaga pozwolenia budowlanego; najlepiej zasięgnąć informacji w wydziale budowlanym właściwym dla miejsca inwestycji.
Jaki jest termin realizacji zamówienia?
Standardowe obiekty posiadamy w magazynie, ich termin realizacji nie przekracza 7 dni; rozmiary niestandardowe wymagają zamówienia i termin ich realizacji to 5-7 tyg. zależnie od modelu i wybranych opcji.
Czy w hali można trzymać zwierzęta?
Tak, hala do hodowli bydła to jedno z częstych zastosowań hal Shelterall, a przy zastosowaniu odpowiedniej wentylacji możliwa jest także hodowla drobiu, trzody chlewnej, norek, itp.
Co zrobić, by hala jak najdłużej mi służyła?
Mimo że hala nie wymaga żadnych operacji serwisowych, dobrze jest co 6 miesięcy sprawdzić naciąg plandeki i stan elementów konstrukcyjnych. W przypadku wątpliwości sugerujemy kontakt z przedstawicielem naszej firmy lub wskazaną przez nas ekipą montażową.

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie? Zadzwoń do nas lub napisz, na pewno odpowiemy!