Dwie hale – wiele zastosowań

Dwie hale – wiele zastosowań

Dwie hale – wiele zastosowań

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu dwie hale, w które zainwestował Pan Mariusz z województwa mazowieckiego. Są to: hala o szerokości 10 m, wysokości 4,7 m i długości 24 m oraz hala o wymiarach 8 m x 21 m x 3,60 m posadowiona na murkach z bloczków betonowych. Hale te wykorzystywane są jako magazyn na baloty, garaż dla maszyn oraz obora dla jałówek. Zapraszamy do lektury!

Zadowolony Klient wraca!

Pan Mariusz to jeden z tych Klientów, którzy po zainwestowaniu w jedną halę i sprawdzeniu tego rozwiązania wrócili do nas po kolejny tego typu obiekt.

Na początku potrzebował on typowej hali na bale, w związku z czym zdecydował się na model o szerokości 10 m, wysokości 4,7 m i długości 24 m. Obiekt ten jest przez niego użytkowany od lipca 2016 roku. Gdy w hali nie było balotów, pan Mariusz z powodzeniem wykorzystywał obiekt jako garaż dla maszyn rolniczych.

Gdy balotów jest mniej, w hali jest miejsce również na maszynyJesienią 2017 roku zapadła decyzja o kolejnej inwestycji – tym razem planowana hala miała stanąć na murkach. Sam tunel ma 8 m szerokości, 21 m długości i 3,6 m wysokości w kalenicy, jednak dzięki posadowieniu na murkach cały obiekt jest o ponad metr wyższy.

Wszechstronne rozwiązanie

Hala została zaprojektowana jako garaż dla maszyn, jednak Klient szybko postanowił przekształcić ją w oborę na jałówki.

Inwestor sam wykonał szczyty hali: u góry zastosował przeźroczysty poliwęglan zapewniający lepsze oświetlenie wewnątrz budynku, zaś w dolnej części zamieścił drzwi z blachy – od strony stołu paszowego przesuwane na rolkach, zaś od strony bydła – rozwierne. W środku drzwi zostały dodatkowo zabezpieczone wygrodzeniem wykonanym przez Pana Mariusza. Nad murkiem po stronie, gdzie znajdują się jałówki, zostały zastosowane blachy osłonowe, aby bydło nie dosięgało do plandeki, gdy jest więcej obornika, a także w celu ułatwienia utrzymania czystości w dolnych partiach hali.

Tunel posadowiony jest na murkach z bloczków betonowych

Wewnątrz hali, nad murkami, zostały zastosowane blachy osłonowe

Okładka czasopisma FARMER

 

Niedawno z Panem Mariuszem został przeprowadzony wywiad, w którym opowiada on o swoim nowym budynku hodowlanym. Opisuje w nim szczegółowo całą inwestycję. Poniżej zamieszczamy wycinek z magazynu FARMER z października tego roku, w którym ukazał się wspomniany wywiad. Oryginał można znaleźć na stronie 118 październikowego numeru. Warto zobaczyć, co sami Klienci mówią o nas, dlatego zachęcamy do lektury!

Jak widać, nie należy się obawiać zastosowania lekkich hal tunelowych jako obory dla bydła. Coraz więcej zadowolonych klientów potwierdza, że takie rozwiązanie ma wiele atutów: szybki czas realizacji, konkurencyjna cena, odpowiednie warunki do hodowli, możliwość przedłużenia obiektu.

Poniżej przedstawiamy jeszcze kilka zdjęć z poszczególnych zastosowań hal zakupionych przez Pana Mariusza.

Pierwsza hala stanowi magazyn na baloty

Gdy nie ma balotów, w pierwszej hali garażowane są maszyny

Druga hala początkowo miała pełnić funkcję garażu dla maszyn

Klient sam wykonał szczyty do hali

Na zdjęciu szczyt z otwartymi drzwiami rozwiernymi

Na zdjęciu otwarta brama przesuwana na rolkach

Hala została przystosowana do hodowli bydła

Blachy osłonowe nad murkiem mają na celu ochronę poszycia hali przed uszkodzeniami mechanicznymi

Wewnątrz hali jest bardzo jasno

Taka hala to doskonałe, ekonomiczne rozwiązanie!

Na koniec krajobraz z dwiema halami – piękny widok!