Hala na gęsi

Hala na gęsi

Pan Krzysztof z województwa mazowieckiego zajmuje się hodowlą kaczek i gęsi. Pod koniec 2017 roku postanowił zainwestować w oferowane przez firmę Arbena hale i – wykorzystując je jako obiekt hodowlany – zwiększyć produkcję drobiu.

Tunelowa hala na gęsi? Tak!

Pierwszy obiekt, który został postawiony w gospodarstwie pana Krzysztofa, miał 10 m szerokości i 40 m długości. Wysokość w kalenicy wynosi 5 m. Pod membraną pokryciową zastosowano grubą warstwę wełny mineralnej, pełniącej w obiekcie funkcję izolacyjną. Dzięki temu hodowla jest możliwa przez cały rok.

W dolnej części łuków zamontowano na całej długości blachy osłonowe o wysokości 90 cm. Chronią one poszycie obiektu przed uszkodzeniami mechanicznymi. W kalenicy zastosowano
również wzmocnienia krzyżowe, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo podczas hodowli oraz umożliwić podwieszenie paszociągu i poideł. W szczytach izolowanych płytą warstwową  umieszczono wentylatory; w jednej ze ścian szczytowych zamontowana jest również nagrzewnica. Brama rozwierna umożliwia swobodny dostęp do wnętrza hali. Okienko uchylne nad bramą doświetla wnętrze oraz pełni funkcję dodatkowej wentylacji w przypadku awarii wentylacji automatycznej. Inwestycja okazała się dużym sukcesem, o czym świadczy fakt, że w sierpniu zeszłego roku pan Krzysztof zdecydował się na kolejny obiekt, tym razem o długości 60 m.

Raz gęsi, raz kaczki…

Zdjęcia przedstawiają opisywane elementy inwestycji. Pierwsze fotografie były wykonywane, gdy w obiekcie znajdowały się gęsi. Parę miesięcy później nasz przedstawiciel odwiedzając pana Krzysztofa w hali zastał… kaczki! Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Klienta, wewnątrz było wtedy 3200 sztuk drobiu, a mogłoby się zmieścić jeszcze więcej. Jako ciekawostkę dodamy, że inni Klienci z powodzeniem wykorzystują nasze tunele również jako kurnik dla niosek!

Dla zainteresowanych

Hala na gęsi to obiekt, którego potrzebujesz? Chcesz podobnie jak Pan Krzysztof zwiększyć w krótkim czasie produkcję drobiu? Napisz do nas lub zadzwoń!

Jeśli szukasz ekonomicznego i szybkiego w realizacji obiektu magazynowego lub hodowlanego, to doskonale trafiłeś!