Funkcjonalna obora dla bydła mięsnego

Pan Piotr Wałachowski z województwa kujawsko-pomorskiego wraz z rodzicami i bratem zarządza gospodarstwem o powierzchni 120 ha. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości żywca wołowego, posiada również stado bydła mlecznego.
Zainteresowały Cię nasze hale tunelowe?Skontaktuj się z nami!
Opis inwestycji

W hali tunelowej na ten moment znajduje się 20 mamek rasy limousine wraz z przychówkiem. Docelowo będzie ich tam 35. Z rozmowy z Panem Piotrem wynika, że dobrostan hodowanych zwierząt jest dla niego bardzo ważny. Podkreśla, że hala tunelowa dała mu pełną dowolność w zagospodarowaniu powierzchni hodowlanej: nie ograniczały go żadne słupy nośne czy inne przeszkody. Dzięki temu mógł zaprojektować przestrzeń tak, by stworzyć zwierzętom jak najkorzystniejsze warunki. Umieszczony na środku stół paszowy o szerokości 4 m ma około 13 m długości. W dalszej części, na całej szerokości obiektu, znajduje się specjalne, duże legowisko, które daje mamkom i cielętom przestrzeń do wspólnego spędzania czasu i socjalizacji.

Obora została wyposażona w zatrzaskowe drabiny paszowe francuskiej firmy Jourdain, której Arbena jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski. Pan Piotr zauważa, że drabiny paszowe są bardzo przemyślane, widać dbałość o detale, które wyróżniają produkt na tle konkurencji. Jak mówi, są to niuanse, które wpływają na sprawną obsługę. Z zauważonych przez siebie zalet wymienia dużą wytrzymałość, możliwość zmiany szerokości stanowiska, zastosowanie zapadek z odpornego tworzywa zapewniających cichą pracę.

Opinia Klienta

Inwestor zapytany o to, jak minęło pierwsze lato w nowej oborze, odpowiedział, że jest bardzo pozytywnie zaskoczony. Gdy na zewnątrz panowały upały i temperatura dochodziła do 350C, wewnątrz było maksymalnie 300C. Zwrócił też uwagę na lekki ruch powietrza, który przy tych temperaturach był bardzo pożądany. Według niego duża kubatura obiektu sprawia, że w naturalny sposób następuje cyrkulacja powietrza.

Teraz Ty!

Spodobała Ci się opisywana inwestycja? Chcesz porozmawiać na temat Twojej obory dla bydła? Zadzwoń pod numer 573 000 848 lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca handlowy skontaktuje się z Tobą.