Rolnictwo

Gotowe hale pod klucz dla zastosowań rolniczych

Kompleksowe rozwiązania dla rolnictwa

Firma Arbena posiada w swojej ofercie dla branży rolniczej lekkie hale tunelowe Shelterall, wygrodzenia dla bydła Jourdain, materace dla krów Promat oraz poidła dla bydła La Buvette. Atutem wiat rolniczych jest ich modułowość, w związku z tym można je w każdej chwili przedłużyć dokładając kolejne segmenty, co sprawia, że ich długość ograniczona jest tylko przez wielkość terenu. Kolejnym atutem hal namiotowych od firmy Arbena jest brak konieczności fundamentowania i możliwość posadowienia na dowolnym podłożu: na gruncie, asfalcie, kostce brukowej, na betonie (w tym również na ścianach z bloków betonowych). Solidna konstrukcja hali łukowej Shelterall jest oparta na pojedynczych owalnych profilach OV90 lub OV130 (w zależności od modelu), a w przypadku szerokości powyżej 15 metrów na kratownicy. Tunelowe wiaty rolnicze spełniają wszystkie wymagania stawiane obiektom rolniczym i stanowią atrakcyjną kosztowo alternatywę dla murowanych budynków inwentarskich.

Tunel Shelterall może być wykorzystywany do składowania plonów rolnych luzem (jako magazyn zbożowy), big-bagów z nawozami oraz jako hala na bale, czyli wiata na słomę i siano lub magazyn na baloty. Hale łukowe mogą także chronić sprzęt i maszyny rolnicze: doskonale sprawdzają się jako garaż na kombajn czy wiata na maszyny rolnicze. Nasze hale łukowe spełniają też specyficzne wymagania związane z hodowlą zwierząt, stąd wykorzystywane są jako obora dla krów, cielętnik, budynek dla kóz, zadaszenie dla owiec. Wykorzystywane są również jako ekonomiczna hala dla ptactwa wodnego. Wielkość stada warunkuje gabaryty hali łukowej oraz sposoby jej zamknięcia, ogrzewania oraz wentylacji. Poniżej przedstawiamy nasze najciekawsze realizacje hal łukowych Shelterall w rolnictwie oraz kompleksowe wyposażenie budynków inwentarskich w produkty o najwyższej jakości.

Opowiedz nam o swoim projekcie. Zrealizujemy go!

Hala na słomę i siano

Hale tunelowe Shelterall znajdują zastosowanie do przechowywania balotów słomy i siana zarówno w dużych, zmechanizowanych gospodarstwach rolnych, jak i w tych mniejszych. Dla przykładu hala na bale od firmy Arbena o wymiarach 10×30 m pomieści aż 600 balotów. Baloty, siano, słoma przechowywane pod gołym niebem narażone są na działanie czynników atmosferycznych, co w rezultacie powoduje spadek jakości oraz  niesie ze sobą ryzyko zawilgotnienia i pleśnienia. Ekonomicznym rozwiązaniem pozwalającym zabezpieczyć ten surowiec jest wykorzystanie lekkich hal tunelowych Shelterall, które bez wątpienia można użytkować jako całoroczny magazyn na baloty słomy i siana przez długi czas niezależnie od warunków pogodowych.

Garaż dla maszyn i sprzętów

Bez wątpienia hale tunelowe z powodzeniem można użytkować jako garaże, czyli wiaty na urządzenia i maszyny rolnicze. Halę tunelową Shelterall typu garaż można zamknąć w szczycie membraną pokryciową, płytą z poliwęglanu lub blachą trapezową. Ponadto, firma Arbena na zlecenie Klienta jest w stanie zaproponować różne typy drzwi i bram, dlatego w jej ofercie znajdziecie Państwo bramy rozwierne i przesuwne, a nawet unoszone elektrycznie. Przeznaczenie łukowych tuneli Shelterall jako garaż na sprzęt i maszyny rolnicze to jeden z najczęstszych wyborów naszych Klientów. Większość gospodarstw rolnych wykorzystuje w codziennej pracy maszyny i urządzenia rolnicze, które są niezbędne do funkcjonowania gospodarstwa. Zakup takich maszyn i urządzeń wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, dlatego warto o nie dbać i zapewnić im odpowiednie warunki garażowania. Takie rozwiązanie zapewni sprawność cennych maszyn przez długie lata. Tunelowe konstrukcje można budować w oparciu o indywidualne wymagania. Godne uwagi są hale stawiane na murze lub betonowych blokach typu lego, które wykorzystać można dla wysokich maszyn. Dla sprzętu rolniczego i maszyn o mniejszych gabarytach hala może być posadowiona na gruncie. Lekkie tunele Shelterall są niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem, za którym przemawia duża powierzchnia użytkowa, która zapewnia łatwe manewrowanie pojazdem oraz swobodny wjazd i wyjazd z hali. Dlatego hale tunelowe doskonale pełnią funkcję garaży w gospodarstwach i przedsiębiorstwach.

Magazyn zbożowy i płodów rolnych

Tunel rolniczy pełniący rolę magazynu na zboże i plony to doskonała inwestycja, która ochroni surowce przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi panującymi na zewnątrz. W praktyce coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie tradycyjnych budynków nowoczesnymi i lekkimi halami. Za inwestycją w tunelowy magazyn na zboże i zbiory przemawiają krótki czas montażu oraz niski koszt utrzymania. Niewątpliwie magazynowanie produktów rolnych w tym m.in. zboża i warzyw we właściwej przestrzeni, wilgotności i temperaturze zwiększa ich trwałość. W związku z tym wydłuża ich termin przydatności do spożycia, zapewniając zrównoważony rozwój. Decydując się na magazynowanie zboża oraz plonów rolniczych poprawiamy również wyniki finansowe i nie narażamy się na straty surowca. Tunele magazynowe Shelterall wykorzystywane są również jako magazyn na ziemniaki, przechowalnia cebuli i innych warzyw. Warto zainwestować w magazyn zbożowy od firmy Arbena i cieszyć się wysokiej jakości plonami przez cały rok.

Obora dla krów

Hale Shelterall to ekonomiczne i nowoczesne rozwiązania, które z powodzeniem zastępują tradycyjne budynki inwentarskie jako obora dla bydła mlecznego lub mięsnego. Wysokie i przestronne łuki stanowią doskonałe miejsce do hodowli bydła. Godne uwagi są możliwość budowy i rozbudowy hali praktycznie na każdym rodzaju podłoża, możliwość jej ocieplenia poprzez zastosowanie warstw wełny mineralnej oraz użycie blachy zabezpieczającej wewnętrzną stronę poszycia przed uszkodzeniami mechanicznymi. W ofercie posiadamy również opcje zamknięcia szczytów dostosowane do potrzeb hodowców. Za inwestycją obory w hali tunelowej przemawiają  krótki czas realizacji, atrakcyjna cena oraz duża przestrzeń użytkowa. Łukowe konstrukcje dzięki swoim wymiarom oraz nieobecności podpór pozwalają na aranżację stołu paszowego wraz z legowiskami w taki sposób, aby utrzymać swobodny ruch zwierząt i zapewnić im bezpieczeństwo. Hale tunelowe Shelterall można swobodnie integrować z najnowszą technologią stosowaną w hodowli bydła.

Hodowla ptactwa wodnego

Hodowla ptactwa wodnego to jedna z dziedzin, w których swoje zastosowanie znajdują lekkie hale tunelowe Shelterall. Prawidłowy rozwój drobiu wymaga odpowiedniego otoczenia i zaaranżowania powierzchni, która zapewni komfort zwierzętom. Hale tunelowe dla gęsi i kaczek z powodzeniem zastępują tradycyjne obiekty hodowlane dla drobiu. Kacznik lub gęśnik w hali Shelterall to kolejne z wielu zastosowań łukowych konstrukcji dostosowanych do trudnych warunków hodowlanych. W przeciwieństwie do tradycyjnych obiektów, tunele Shelterall można z łatwością rozbudowywać w zależności od zmieniających się warunków w hodowli. Dzięki stabilnej i solidnej konstrukcji oraz trwałej i odpornej na uszkodzenia stali ocynkowanej ogniowo – tunel Shelterall można użytkować przez wiele lat

Budynek dla kóz, owiec, koni

Znakomitą alternatywą dla tradycyjnych obiektów hodowlanych przeznaczonych dla kóz i owiec są hale tunelowe Shelterall. Łukowa konstrukcja gwarantuje bardzo dobrą cyrkulację powietrza i przestronność, co jest znaczące ze względu na ruchliwy charakter zwierząt. Hale tunelowe z przeznaczeniem jako owczarnie i koziarnie, spełniają wymagania stawiane budynkom wykonanym w tradycyjnej technice. W związku z tym są ciepłe, suche i osłaniają zwierzęta przed uderzeniami wiatru. Odpowiednie gabaryty hali łukowej pozwalają na aranżację przestrzeni w taki sposób, aby zapewnić zwierzętom łatwy dostęp do pożywienia i wody.

Hale łukowe doskonale sprawdzają się również jako całoroczna ujeżdżalnia dla koni. Nasze kryte ujeżdżalnie umożliwiają codzienne lekcje jazdy konnej i treningi niezależnie od warunków pogodowych. Taki namiot jeździecki to doskonała alternatywa dla droższych budynków treningowych. Dodatkowym atutem jest szybkość realizacji naszych hal dla koni.

Wygrodzenia

Jourdain to francuska marka lidera wyposażenia obór w produkty, które cechuje innowacyjna myśl techniczna, dbałość o detal na każdym etapie produkcji oraz wytrzymałość i solidność wykonania. W ofercie firmy Arbena znajduje się ponad 1000 elementów wyposażenia są to m.in. wygrodzenia, poskromy, drabiny paszowe standardowe oraz zatrzaskowe, przegrody stanowiskowe, wygrodzenia pastwiskowe, paśniki i wiele innych stalowych części przydatnych w hodowli cieląt i krów, owiec, kóz lub koni. Decydując się na wybór produktów niezbędnych do odpowiedniego wyposażenia obory należy przyjąć wiele zmiennych m.in. wielkość stada, grupę wiekową, ogólny behawior zwierząt. Dlatego tak istotna jest rozmowa z doradcą handlowym. Zapewniamy, że w firmie Arbena znajdziecie Państwo kompetentne osoby, które rozwieją Państwa wątpliwości i zaproponują najlepsze rozwiązania.

O drabinach paszowych oferowanych przez firmę Arbena można przeczytać w prasie branżowej, między innymi w artykule opublikowanym przez Agrofakt.pl: https://www.agrofakt.pl/drabiny-paszowe/

Materace

Jednym z ważniejszych aspektów hodowli bydła jest zapewnienie komfortu zwierzętom. Tylko wygodne i zadbane legowiska przyczyniają się do zdrowotności stada. Dla wyjaśnienia warto wspomnieć, że krowy powinny spędzać na legowisku od 12 do 14 godzin, właśnie podczas leżenia odnotowuje się znaczny przepływ krwi do wymienia, a to z kolei poprawia wydajność mleczną krów. Polecane przez firmę Arbena materace legowiskowe kanadyjskiej firmy Promat są niewątpliwie jednym z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Producent materacy legowiskowych dostarcza komfortowe produkty z jednolitą powierzchnią bez szwów łączących i z nawierzchnią, która jest przyjazna dla skóry krów. Ponadto, legowiska Promat odwzorowują naturalne stanowisko pastwiskowe, zapewniają optymalną miękkość oraz stabilne podparcie dla kończyn podczas siadania i wstawania. Materac legowiskowy firmy Promat jest łatwy do czyszczenia, co w rezultacie pomaga utrzymać higieniczne warunki bytowania zwierząt.

Poidła

Jednym z podstawowych obowiązków każdego hodowcy jest zapewnienie zwierzętom stałego i nieograniczonego dostępu do czystej wody pitnej. Bez wątpienia woda pozytywnie wpływa na rozwój każdego organizmu. W przypadku krów woda ma wpływ na metabolizm, oddziałuje na mleczność i apetyt, a także pomaga usunąć szkodliwe substancje z organizmu. Zapotrzebowanie krów na wodę jest zróżnicowane i zależy m.in. od temperatury, masy ciała oraz wydajności mlecznej. Nie jest tajemnicą, że krowy potrzebują możliwie najlepszego dostępu do poideł z wodą. Niewłaściwa lokalizacja punktów pojenia może mieć negatywny wpływ na produkcję mleka oraz rozwój zwierząt. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie zachowania związane z dopajaniem zwierząt i uwzględnić rozmieszczenie poideł w pierwszej fazie projektu budowy lub modernizacji obory. W ofercie firmy Arbena znajdziecie Państwo poidła renomowanej francuskiej firmy La Buvette. Rodzaj poidła dobierany m.in. ze względu na wiek grupy docelowej oraz warunki panujące w budynku inwentarskim.

O poidłach oferowanych przez firmę Arbena oraz o ich prawidłowej instalacji można przeczytać w prasie branżowej: https://www.agrofakt.pl/produkty-wyposazenia-obor-poidla-dla-krow/

Tunele foliowe RICHEL - już w sprzedaży!

W październiku w naszej ofercie pojawiły się tunele foliowe europejskiego lidera w produkcji bloków foliowych i tuneli – francuskiej firmy RICHEL.

Atuty oferowanych przez nas tuneli foliowych:

 • Wysoka jakość i bezpieczeństwo
  • wytrzymałość na obciążenia śniegiem i wiatrem
  • Zgodność z europejską normą EN 13031-1
 • Efektywna produkcja
  • Maksymalizacja powierzchni uprawy przy brzegach tunelu
  • Łatwy dostęp dla maszyn
  • Duża kubatura dzięki wysokości tunelu do 4 m
 • Łatwy montaż
  • Montaż bez fundamentów – za pomocą kotew
  • Możliwość łączenia tuneli
  • Większy rozstaw łuków

Zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu.

To dobry czas na inwestycje!
Wybierz najwygodniejszy sposób kontaktu z Nami.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Jeśli tak Państwu wygodniej, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego – odezwiemy się do Państwa w najbliższym dniu roboczym.

Siedziba firmy

40-524 Katowice, ul. Tadeusza Kościuszki 169

Spotkanie w siedzibie możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Adres e-mail

kontakt@arbena.pl

Numer telefonu

  Chcesz dowiedzieć się więcej?


  Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności