Jakość, której warto zaufać!

Bardzo często Klienci, którzy zainwestowali w halę namiotową oferowaną przez firmę Arbena, po pewnym czasie wracają do nas zainteresowani kolejnym tego typu obiektem magazynowym lub hodowlanym. Właśnie tak było w przypadku pana Jarosława, który pierwszy raz skontaktował się z nami latem 2018 roku.
Zainteresowały Cię nasze hale tunelowe?Skontaktuj się z nami!
Pierwsza hala: magazyn i garaż

W gospodarstwie pana Jarosława z województwa mazowieckiego najpierw pojawiła się potrzeba zadaszenia balotów oraz garażowania maszyn i sprzętów rolniczych. Pierwsza hala tunelowa, na którą się zdecydował, to model o szerokości 12 m i długości 30 m. Obiekt powstał jesienią 2018 roku. Wzdłuż boków tunelu została zamontowana warstwa blachy. Chroni ona poszycie hali przed uszkodzeniami, do których mogłoby dojść wskutek naporu balotów lub przesuwania sprzętów wewnątrz obiektu. W kalenicy, w obu szczytach, umieszczono półksiężyce z siatki przeciwwiatrowej, które ograniczają negatywny wpływ opadów atmosferycznych. Gospodarz był tak zadowolony zarówno z samego tunelu, jak i z usług świadczonych przez naszą Firmę, że niedługo potem zaczął zastanawiać się nad postawieniem drugiego obiektu, tym razem mającego pełnić funkcję obory dla bydła.

Druga hala: obora dla bydła

Hala, w której hodowane jest bydło mleczne i mięsne, to model o szerokości 10 m. Została ona posadowiona na murkach o wysokości około 1,3 m, dzięki czemu w kalenicy obiekt ma aż 6,3 m wysokości. Klient zdecydował się na wykonanie wewnątrz tunelu izolacji z wełny mineralnej, która zapewnia idealne warunki do hodowli bydła przez cały rok.

W każdym ze szczytów zastosowano 3 bramy: skrajne przesuwane na rolkach, zaś środkowa – rozwierna dwuskrzydłowa. W kalenicy umieszczono siatki przeciwwiatrowe o wysokości ponad 3 m, dzięki którym w hali ma miejsce naturalna cyrkulacja powietrza.

Wnętrze obory zostało podzielone na część legowiskową dla bydła utrzymywanego na głębokiej ściółce (ta strefa ma ponad 6 m szerokości) oraz stół paszowy (3,5 m szerokości). W części z głęboką ściółką wykonano boksy, które umożliwiają podział ze względu na wiek i płeć zwierząt. W przestrzeni dla jałówek zastosowano drabiny paszowe zatrzaskowe, zaś w części dla opasów – drabiny skośne. Otwierane bramki teleskopowe umożliwiają połączenie boksów lub przepędzenie bydła pomiędzy stanowiskami na czas wybierania obornika.

Pan Jarosław jest bardzo zadowolony z jakości zastosowanych rozwiązań: zarówno wygrodzeń, jak i hal tunelowych. Cieszymy się, że stanęliśmy na wysokości zadania i spełniliśmy oczekiwania naszego Klienta. Zainteresowanym polecamy lekturę obszernego opisu tej inwestycji, który znalazł się w Tygodniku Poradniku Rolniczym (nr 10/2020). Aby zapoznać się z treścią artykułu, kliknij tutaj: Artykuł ARBENA – TPR nr 10/2020

Teraz Ty!

Spodobała Ci się opisywana inwestycja? Chcesz porozmawiać na temat Twojej obory dla bydła? Zadzwoń pod numer 573 000 848 lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca handlowy skontaktuje się z Tobą.